Gostujući u današnjoj emisiji na N1 televiziji kod novinarke Emele Burdžović, Fahrudin Radončić, predsjednik Saveza za bolju budućnost BiH (SBB), veoma je kritički govorio o aktuelnoj političkoj i ekonomskoj situaciji u zemlji.
On smatra da je bilo bolje da je Valentin Incko (Inzko) Zakon o zabrani negiranja genocida donio ranije te misli da će Dodik, nakon njegovih poznatih agresivnih reakcija koje su već više puta viđene, morati da uđe u fazu smirivanja.
Također, govoreći o završetku gradnje Pelješkog mosta, Radončić je podsjetio na to da je rahmetli Alija Izetbegović, prvi predsjednik Predsjedništva RBiH, dogovarao odnose dviju država i da je to urađeno u najboljem interesu BiH.
U okviru više veoma zanimljivih i polemičkih pitanja, Radončić je prokomentirao i slučaj Osmana Mehmedagića Osmice i opomenu koju je Ured disciplinskog tužioca, s Alenom Kurspahić-Nadarević na čelu, izrekao predsjedniku Suda BiH Ranku Debevcu, zato što je sakrio svoj puni identitet, odnosno dvojno državljanstvo i imovinu koju ima u inozemstvu.
– Ako je Ured donio odluku da predsjednika Suda samo javno opomene zato što nije prijavio imovinu, postavlja se pitanje šta će biti s rezultatima rada Ureda za borbu protiv korupcije u Sarajevskom kantonu i trudom Erika Larsona (Eric Larsson), koji su podnijeli više krivičnih prijava protiv pojedinih direktora i bivših ministara zato što nisu prijavili određenu imovinu – kazao je Radončić.
On je govorio i o “mini Šengenu”, stanju u pravosuđu, nezadovoljstvu učinkom Vlade Kantona Sarajevo, obustavi radova u tunelu “Hranjen”, nedostatku brige vlasti o otvaranju radnih mjesta, izgradnji i zaustavljanju iseljavanja…
Radončić je, također, dao svoje objašnjenje zašto su i vlast i opozicija u RS protiv Zakona o negiranju genocida te je odgovarao i na niz drugih aktuelnih pitanja.